Architektura biznesu i IT / Inżynieria oprogramowania

AB_UML UML w praktyce projektowej

Czas trwania:

3 dni / 24 godzin

Typ szkolenia:

TRADITIONAL Tradycyjne
Cena netto: 1 590,00 zł

Gwarancje:

Gwarancja jakości szkolenia Gwarancja jakości szkolenia
Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego
Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia
Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta
Informacje o szkoleniu

Trzydniowe szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy i umiejętności związanych z modelowaniem z wykorzystaniem UML oraz zarządzaniem zmianami i jakością modeli projektowych. Program szkolenia obejmuje główne aspekty używania UML w modelowaniu wymagań i rozwiązań projektu informatycznego. Szkoleniu towarzyszy zestaw praktycznych ćwiczeń warsztatowych oparty na przykładach z projektów realizowanych w przeprowadzonych przez nas projektach.

Uczestnicy

Analitycy biznesowi, analitycy systemowi, projektanci/programiści, architekci, kierownicy projektów oraz wszystkie osoby zaangażowane w analizę, projektowanie i implementację systemów oprogramowania.

Wymagania wstępne
Brak wymagań formalnych
Czego się nauczysz
 •  Jak praktycznie stosować język UML do modelowania wymagań w projektach informatycznych

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia
Program szkolenia został opracowany tak, aby obejmował główne aspekty używania UML w modelowaniu wymagań i rozwiązań projektu informatycznego. Dzięki takiemu podejściu uczestnicy poznają notacje języka UML i związane z tym techniki inżynierskie w kontekście typowych zadań projektowych. Szkoleniu towarzyszy zestaw praktycznych ćwiczeń warsztatowych oparty na przykładach z projektów realizowanych w przeprowadzonych przez nas projektach. Szkolenie stanowi kompendium praktycznej wiedzy i umiejętności związanych z modelowaniem z wykorzystaniem UML oraz zarządzaniem zmianami i jakością modeli projektowych.
 • rola modelowania w inżynierii oprogramowania. Cykl wytwórczy, jego dyscypliny i role uczestników. Najważniejsze problemy inżynierii oprogramowania i motywacja dla stosowania języka UML. Przegląd stosowania modeli UML w poszczególnych dyscyplinach
 • modelowanie biznesowych przypadków użycia i ich rozszerzenie modelu o scenariusze. Tworzenie słownika dziedziny za pomocą modeli klas i obiektów. Określanie dynamiki obiektów dziedzinowych za pomocą modeli stanów. Określanie wymagań funkcjonalnych za pomocą modelu przypadków użycia.. Modelowanie scena-riuszy za pomocą modelu czynności (aktywności)
 • projektowanie rozwiązań w języku UML. Definiowanie dynamiki działania systemu za pomocą modeli interakcji (sekwencji). Definiowanie algorytmów za pomocą diagramów czynności. Zarządza-nie złożonością architektury logicznej systemu za po-mocą modelu komponentów
 • wykorzystywanie narzędzi w modelowaniu w języku UML. Zarządzanie zmianami i zakresem. Zapewnienie jakości modeli projektowych i ich weryfikacja. Rozwiązywanie typowych problemów zarządzania modelami projektowymi

Informacje dodatkowe
Informacje o szkoleniu
  • Organizacja szkolenia: otwarte lub dla grup zamkniętych
  • Język szkolenia: polski
  • Język materiałów: polski
  • Wielkość grupy: od 8 do 12 osób
  • W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe
  • Akredytacja: program szkolenia jest zgodny ze standardem OMG (Object Management Group) UML 2.4 (05/2012).

  Gwarancja terminu szkolenia

  Program Gwarancja terminu szkolenia daje Klientom pewność iż szkolenie, w którym rozważają swój udział odbędzie się w planowanym terminie i lokalizacji. Gwarancja terminu szkolenia to program obejmujący kursy, które odbędą się w planowanym terminie bez względu na ostateczną liczbę uczestników. Wszystkie szkolenia objęte programem są wyróżnione w katalogu szkoleń dedykowaną ikoną http://szkolenia.assecods.pl/HarmonogramSzkolen.


  Gwarancja jakości szkolenia

  Program Gwarancja jakości szkolenia daje Klientom pewność wysokiej jakości szkoleń realizowanych przez Asseco Data Systems. W sytuacji, w której uczestnik szkolenia odczuwa potrzebę jego powtórzenia, Asseco Data Systems daje taką bezpłatną możliwość w wybranym przez uczestnika terminie i miejscu, spośród szkoleń potwierdzonych do realizacji.


  Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego

  Program Gwarancja bezpłatnego szkolenia demonstracyjnego daje Klientom możliwość bezpłatnego uczestnictwa w szkoleniu, dzięki czemu Klient może zweryfikować jakość świadczonych usług przez Asseco Data Systems i bezpośrednio zapoznać się z ofertą przed podjęciem decyzji o inwestycji w rozwój umiejętności własnych lub swoich pracowników.


  Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia

  Program Gwarancja dopasowania zakresu szkolenia daje Klientom możliwość dostosowania tematyki wybranego szkolenia do własnych potrzeb i oczekiwań, tak aby podczas szkolenia koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy i umiejętności dokładnie takich, jakich potrzebują jego uczestnicy. Zakres dopasowanego szkolenia może zostać również uzupełniony o tematykę wychodzącą poza zakres szkolenia pierwotnego dotyczącą choćby specyfiki architektury teleinformatycznej lub procedur administracyjnych funkcjonujących w środowisku Klienta bądź analizy przypadku z obszaru codziennej pracy zawodowej w biznesowym otoczeniu Klienta.


  Gwarancja szkolenia w siedzibie klienta

  Program Gwarancja szkolenia w siedzibie Klienta daje możliwość zorganizowania dowolnego kursu w siedzibie Klienta bądź w innym uzgodnionym pomiędzy Klientem a Asseco Data Systems miejscu na terenie Polski. Program pozwala Klientom ograniczyć wydatki związane z podróżami oraz czasem spędzonym poza biurem przez pracowników. Dodatkową korzyścią jest fakt dyspozycyjności osób biorących udział w szkoleniu w nagłych sytuacjach wtedy, gdy pilnie wymagana jest ich obecność na stanowisku pracy. W przypadku skorzystania z programu Klient zapewnia jedynie salę szkoleniową lub konferencyjną niezbędną do przeprowadzenia szkolenia wraz z podłączeniem do Internetu. Wszystkie pozostałe elementy usługi są zapewniane przez Asseco Data Systems, w tym wszystkie wymagane urządzenia, takie jak notebooki, sieć bezprzewodowa, zdalne laboratoria, oprogramowanie oraz catering.


  Terminy szkoleń

  Skontaktuj się z nami i uzyskaj rabat na szkolenie

  Warszawa
  Od 26-11 do 28-11-2018